Home › Jak zabezpieczyć nasze włosy przed wypadaniem - dowiedz się więcej

Jak zabezpieczyć nasze włosy przed wypadaniem - dowiedz się więcej

Kliknij aby przeczytać
Wstępne objawy łysienia są przewaznie ignorowane. Znaczne wypadanie włosów spowodowane bywa niewłaściwą pielęgnacją, niepełnowartościowym jedzeniem oraz niedoborem podstawowych mikroelementów, stresem albo porami roku. Na łysienie narażone są panie w spodziewające się dziecka i okresie połogu, co także ma związek z regulowaniem poziomu hormonów w organizmie. Zwykle w takich problemach kobiety sięgają po popularne środki wspomagające i regenerujące włosy. Zapominają jednak o ograniczeniu prostowania włosów, suszenia, farbowania oraz dokładnego oczyszczania skóry głowy. Czysta skóra łatwiej przyjmuje te substancje zewnętrzne, mające przywrócić piękno włosów i mobilizować ich porost w miejscach, w których utrata jest największa. Niestety tegotypu preparaty trzeba wmasowywać systematycznie przez kilka miesięcy, by efekt był zauważalny. Zatem należy uzbroić się w cierpliwość i być skrupulatnym w działaniach, by zadowalać się bujną czupryną, błyszczącymi, zdrowymi włosami od cebulki aż po same końce.

Zanim bez konsultacji zaczniemy stosować tego typu środki należy upewnić się, że wyniki hormonów tarczycy, testosteronu, estrogenów, prolaktyny są w prawidłowym stanie i nie ma innych stanów chorobowych, jakich objawem może być łysienie.

Należy pamiętać o regulowaniu poziomu pierwiastków od środka, korzystając z leków na łysienie zapisanych przez dermatologa. O ile zmiana stylu życia, odżywiania, wspomagania i relaks pozwalają ograniczyć wypadanie włosów spowodowane tymi czynnikami, to w przypadku poważnych zmian zapalnych konieczne są diagnoza i leczenie specjalistyczne.

Może ono być czasochłonne i niezbyt proste..